3 stages

Πάνω από 60 καλλιτέχνες

2 ημέρες γιορτής!

2ήμερο street festival

27-28 Φεβρουαρίου |Πεζόδρομος Αγ. Αναργύρων, Ψυρρή

Ο 105,5 Στο Κόκκινο κλείνει φέτος 10 χρόνια λειτουργίας και συνεχούς παρουσίας στα ερτζιανά και διοργανώνει μία μεγάλη γιορτή για όλους όσοι 10 χρόνια τώρα τον ανέδειξαν και τον κατέστησαν αγαπημένη τους ραδιοφωνική συνήθεια.

Πάνω από 60 καλλιτέχνες θα βρεθούν στις 3 σκηνές που θα διαμορφωθούν ειδικά για το διήμερο 27-28 Φεβρουαρίου στον πεζόδρομο της Αγ. Αναργύρων στου Ψυρρή, από τις 12:00 το μεσημέρι έως αργά το βράδυ.

Δύο ημέρες γεμάτες μουσική και δρώμενα στη γειτονιά που για δέκα συνεχόμενα χρόνια το σήμα μας εκπέμπει δυνατά! Ένα φεστιβάλ δρόμου με ακούσματα από εναλλακτική rock μέχρι ρεμπέτικο, από λαϊκό μέχρι jazz, funk, swing και world που αντανακλούν τη μουσική ταυτότητα του 105,5 Στο Κόκκινο που τον καθιέρωσε ως ένα από ραδιόφωνα με την καλύτερη μουσική της πόλης. Παράλληλα θεατρικές παραστάσεις και δραστηριότητες για παιδιά.

Συμμετέχουν οι καλλιτέχνες:

Stage Jazz (Αγ. Αναργύρων 16)

Μάριος Στρόφαλης& Κώστας Βλαχόπουλος project tanguerissimo | Τηλέμαχος Μούσας & Νάσια Γκόφα | ΓΙΑΝ ΒΑΝ| Nefeli Walking Undercover|Radiosol| Amorgo Quintet| Anamateur & Pros feat. Yiannis Kassetas| Muchatrela Band| Si bemol Frogs| Ξένια & Πλαστελίνη | Strovili| Momo Trio| Los Tre| Groovy Cave| Clio K.| Αlegros & Fotini Duet| Dora &The Crazydents| Half Dim Group| Doros (dorόs)| Vago Tedosio Free (thr)azz| «Το Καρναβάλι των ζώων»

Stage World (Πλατεία Αγ. Αναργύρων)

Αφροδίτη Μάνου & Νίκος Πλατύραχος| Γιώργος Μεράντζας & Βασίλης Προδρόμου| Καλλιόπη Βέττα| Δημήτρης Μυστακίδης| ΚατερίναΤσιρίδου & RebetikoBand| Αφεντούλα Ραζέλη και το Γνωστό Τρίο| Ραλλία Χρηστίδου| Ευτυχία Μητρίτσα| Κατερίνα Μακαβού| Γιάννης Ιωάννου| Encardia| Μικρό Πολυτεχνείο| Μάριος Παπαδέας| Όθωνας Μπικάκης & Ανδρέας Φασάκης| Diminuita| Zekiye Yürekli-Ala Turka ala Greka| Πέτρος Βαγιόπουλος| Kώστας Μάντζιος& Άντζελα Ορφανού| Πέτρος Σαριδάκης| Oρχήστρα «Smyrna»| Τρυγητές| Θέατρο της Ημέρας| Δίκτυο για τα Δικαιώματα του Παιδιού

Stage Rock (Πλατεία Ηρώων)

Penny Dreadful| Dustbowl| Palyrria| Appalachian Cobra Worshipers| Daddys Work Blues Band| Groova Niko| Kenny Freq| Groove Attack Big Band| Παράξενες Μέρες| Quilombo| Altribe| Ιορδάνης Σιδηρόπουλος| Γιώργος Μπίλιος| KarbonWhyte| Ubuntu Drum & Dance Group| Cirko Cachivache| Live Love Ride| Θέατρο του Νέου Κόσμου

[divider]Πρόγραμμα 2 ημέρου[/divider]

 

Σάββατο 27 Φεβρουαρίου

Stage World (Πλατεία Αγ. Αναργύρων)

12.00-13.00 / Θέατρο της Ημέρας

13:00-14:00 / Δημήτρης Μυστακίδης

14:00-15:00 / Κατερίνα Τσιρίδου &Rebetiko Band

15:00-16:00 / Κώστας Μάντζιος & Άντζελα Ορφανού

16:00-17:00 / Γιώργος Μεράντζας & Βασίλης Προδρόμου

17:00-18:00 / Zekiye Yürekli Ala Turka Ala Greka

18:00-19:00 / Diminuita

19:00-20:00 / Μικρό Πολυτεχνείο

20:00-21:00 / Μάριος Παπαδέας

21:00-22:00 / Όθωνας Μπικάκης & Ανδρέας Φασάκης

 

Stage Jazz (Αγ. Αναργύρων 16)

13:00-14:00 / Strovili

14:00-15:00 / Clio K.

15:00-16:00 / Half Dim Group

16:00-17:00 / Anamateur &Pros feat. Yiannis Kassetas

17:00-18:00 / Los Tre

18:00-19:00 / Nefeli Walking Undercover

19:00-20:00 / Ξένια & Πλαστελίνη

20:00-21:00 / Doros (dorόs)

21:00-22:00 / Groovy Cave

22:00-23:00 / Alegros & Fotini Duet

Stage Rock (Πλατεία Ηρώων)

12:00-13:00 / «Live Love Ride»

13:00-14:00 / Θέατρο του Νέου Κόσμου

14:00-15:00 / Cirko Cachivache

16:00-17:00 / Ubuntu Drum & Dance Group

17:00-18:00 / Quilombo

18:00-19:00 / Altribe

19:00-20:00 / Daddy’s Work Blues Band

20:00-21:00 / Appalachian Cobra Worshipers

21:00-22:00 / Penny Dreadful

22:00-23:00 / Dustbowl

Κυριακή 28 Φεβρουαρίου

Stage World (Πλατεία Αγ. Αναργύρων)

11:30-12:30 / Δίκτυο για τα Δικαιώματα του Παιδιού

13:00-14:00 / Ευτυχία Μητρίτσα

14:00-15:00 / Αφεντούλα Ραζέλη και το Γνωστό Τρίο

15:00-16:00 / Encardia

16:00-17:00 / Πέτρος Σαριδάκης

17:00-18:00 / Ορχήστρα «Smyrna»

18:00-18:30/ Αφροδίτη Μάνου & Νίκος Πλατύραχος

18:30-19:00 / Καλλιόπη Βέττα – Γιάννης Ιωάννου

19:00-20:00 / Κατερίνα Μακαβού

20:00-21:00 / Πέτρος Βαγιόπουλος

21:00-22:00 / Τρυγητές

22:00-23:00 / Ραλλία Χρηστίδου

 

Stage Jazz (Αγ. Αναργύρων 16)

12:00-13:00 / «Το Καρναβάλι των ζώων»

13:00-14:00 / Τηλέμαχος Μούσας & Νάσια Γκόφα

14:00-15:00 / Si bemol Frogs

15:00-16:00 / Μάριος Στρόφαλης& Κώστας Βλαχόπουλος project tanguerissimo

16:00-17:00 / ΓΙΑΝ ΒΑΝ

17:00-18:00 / Momo Trio

18:00-19:00 / Amorgo Quintet

19:00-20:00 / Radiosol

20:00-21:00 / Muchatrela Band

21:00-22:00 / Dora & The Crazydents

22:00-23:00 / Vago Tedosio: Free (thr)azz

Stage Rock (Πλατεία Ηρώων)

14:00-15:00 / Groove Attack Big Band

16:00-17:00 / Γιώργος Μπίλιος

17:00-18:00 / Groova Niko

18:00-19:00 / Παράξενες Μέρες

19:00-20:00 / Kenny Freq

20:00-21:00 / KarbonWhyte

21:00-22:00/ Ιορδάνης Σιδηρόπουλος

22:00-23:00 / Palyrria